Vše o nákupu

Váš účet

Zóna nebezpečí

Sci-fi
014728
BBart
Není skladem
79 Kč149 Kčsleva 46 %
Produkt nelze momentálně koupit

Genetický výzkum slibuje nesmrtelnost

Peruánská poušť vydává své tajemství

Záhadná firma, zabývající se studiem DNA, hledá způsob jak u lidí vypěstovat schopnost regenerace těla nebo jeho oddělených částí. Výzkum i pokusy jsou utajené, protože se provádějí zločinným způsobem, a navíc hrozí, že úspěšný výsledek bude prodán teroristům. Potřebná DNA pochází z fosílie hlavy, nalezené v peruánské poušti Nazca. Hlava patřila tvorovi, který takovou schopnost regenerace měl. Činnosti firmy se snaží učinit přítrž speciální skupina „Šachový tým“.

Několik století před naším letopočtem vede záhadný obr skupinu domorodců peruánskou planinou Nazca. Na jeho příkaz tam vyryjí do písku ohromný obrazec draka a pod balvan ukryjí pytel s tajuplným předmětem, ze kterého neustále kape krev. Skupina archeologů pod patronací UNESCO provádí na tomto místě vykopávky a pod balvanem nalezne zkamenělinu, vzdáleně připomínající hadí hlavu. Ukáže se, že je to hlava mytické Hydry, kterou zabil Herkules. Hlava se má stát prostředkem k získání DNA, která by přenesla regenerační schopnosti Hydry na lidi. Hlavy se proto zmocní společnost Manifold, zabývající se genetickým výzkumem. Podaří se jí DNA získat, výzkum však je doprovázen zločinným zacházením s účastníky klinických testů. Hrozí nebezpečí, že Manifold prodá výsledky výzkumu teroristickým organizacím nebo diktátorům, aby se jejich vojáci a sebevražední atentátníci stali nesmrtelnými. Výzkum se nakonec vymkne kontrole a dojde k masakrům.

Úmysly Manifoldu narušuje a nakonec zmaří elitní skupina Šachový tým. Kniha napínavě popisuje průběh výzkumu, hrůzné následky jeho jednotlivých etap, zásahy elitní skupiny Delta i konečné zúčtování s Manifoldem.

Autor obálkyJan Matoška
EAN9788074613807
Formát200 x 130 mm
ISBN978-80-7461-380-7
Jazykčeština
Originální názevPulse
Počet stran352
PřekladJiří Špalek
Rok vydání2013
Vazbabrožovaná
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Zóna nebezpečí

Další tituly ze skupiny: Šachový tým

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.