Vše o nákupu

Váš účet

Dávné břehy

Návrat
Sci-fi
001669
Skladem
239 Kč
Objevilo se to v Severní Dakotě na pšeničném poli: trojúhelník trčící z černé hlíny jako velká žraločí ploutev. Tom Lasker udělal to, co by udělal každý farmář. Vykopal to.

Dalo to hodně práce. Bylo to totiž kormidlo třináctimetrové plachetnice opatřené stěžněm, plachtami a kabinou s mikrovlnkou a sprchou. Loď byla zhotovena z materiálu podobného skelným vláknům, ale s naprosto neskutečným atomovým číslem. A nikdo neměl sebemenší tušení, co dělá zakopaná pod pěti metry prérijní půdy tři tisíce kilometrů od oceánu. Pravda, obilní pole Toma Laskera bylo kdysi na břehu obrovského vnitrozemského moře, ale to bylo již hodně dávno. Před deseti tisíci lety.

Následný objev záhadné, v zemi schované stavby zvané "Rotunda", také u starého pobřeží, všechno zkomplikuje ještě víc. Nejenže se nachází na půdě patřící indiánům, ale zjevně je branou do jiného světa.

Objev Toma Laskera se projeví daleko za hranicemi nevelké farmářské komunity městečka Fort Moxie v Severní Dakotě a svede dohromady rozmanité společenství lidí se zcela protichůdnými motivy a programy.

Dávné břehy představují návrat science fiction s širokým záběrem, připomínající to nejlepší od Heinleina, Simaka a Clarka. Jsou nejambiciÓznějším a nejúžasnějším triumfem SF v tomto desetiletí, smělým dobrodružstvím, jež neuhýbá před velkými otázkami - a velkými odpověďmi.

Autor obálkyJim Burns
Formát165 x 115 mm
ISBN80-7174-557-X
Jazykčeština
Originální názevAncient Shores
Počet stran400
PřekladPetr Kotrle
Rok vydání2003
Vazbabrožovaná
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Dávné břehy

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.