Vše o nákupu

Váš účet

Fáze gravitace

Plejáda
Sci-fi
012767
Skladem
293 Kč

Richard Baedecker byl hrdinou lidstva a kráčel po povrchu Měsíce. Jenže to je minulost. Svět se změnil a vesmírný program byl omezen, Baedecker zestárl a nyní se musí vypořádat s tíží přitažlivosti Země i odcizení jeho blízkách. Jak se vyrovnat s kancelářským životem, když jste se dotkli hvězd? Jak snést, když vidíte, že ideál, kterému jste dali nejlepší léta života, je náhle nepotřebný a plný omylů?

Baedecker není akční hrdina, je to stárnoucí muž, který se vydává na pouť za vlastními kořeny a možná za spásou. Rozpadlé manželství, syn ztracený v učení indického mistra a v hlavě poučky NASA pro styk s veřejností. Od přelidněné Indie po liduprázdnou majestátnost coloradských hor Baedecker zjišťuje, že gravitace je všude stejná. Jenže stejně tak odhaluje, že všude stejná je i snaha se jí vymanit, jít za svým snem a být něčím víc...

Dan Simmons, autor excelující na poli hororu i science fiction, tentokrát nabízí hluboce lidský, melancholický příběh plný pochyb, ale také odhodlání. Fáze gravitace jsou tím nejkrásnějším možným sci-fi románem bez sci-fi motivů. Je to kniha stojící nohama pevně na zemi, ale s pohledem upřeným za obzor. Je to příběh připomínající všem čtenářům, proč člověk zanechal své stopy v měsíčním prachu.

Autor obálkyMartin Zhouf
Formát210 x 150 mm
ISBN978-80-7463-012-5
Jazykčeština
Originální názevPhases of Gravity
Počet stran272
PřekladOndřej Kronich
Rok vydání2012
Vazbav pevných deskách s papírovým přebalem
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Fáze gravitace

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.