Vše o nákupu

Váš účet

Holka z H.O.P.P.E.R.S.: Kniha Love & Rockets

BBart
Komiksy
005838
Skladem
509 Kč
Osudy Maggie, Hopey a jejich šílených kámošů, kteří se utápějí v depresích, drogách či marných iluzích, jsou natolik pohnuté, že by vydaly na román. A jak sami zjistíte, ona vlastně série Love & Rockets takovým románem je. Románem, který je vyprávěný obrazem, a navíc dost postmoderním způsobem, jaký si oblíbil např. režisér Quentin Tarantino. Některé zápletky z prvního dílu se tak vysvětlí třeba až v závěru dílu druhého, jiné tušíme dlouho dopředu, aby se nečakně rozuzlily v kuriózní odbočce.

Jaime Hernandez mluví o vážných věcech nevážným způsobem, nad jeho komiksem se člověk zasměje, aby mu vzápětí došlo, že to možná vlastně k smíchu ani nebylo. Jaime má jedinečný dar brát věci s humorným nadhledem, protože jedině tak se člověk nezblázní. Nebo se může zbláznit a pak mu může být všechno jedno - jako se to "podařilo" některým jeho postavám.

Druhý díl série Love & Rockets přináší opět řadu vypečených příhod o "Locas", bláznivých drsných holkách Maggie a Hopey, které si vysnil americký komiksový kreslíř mexického původu Jaime Hernandez. I když je nakreslil černobíle, jejich povahy, myšlenky a svět nejsou černobílé ani trochu. Jsou pestré a nejednoznačné jako život sám. Jsou opravdové, i když si je Jaime vymyslel. A stejně opravdové jsou i problémy, s nimiž se potýkají - a to je právě silná stránka Hernandezova vypravěčství. Postavy, místa i události jsou sice smyšlené, ale v zásadě připomínají reálná místa i děje a vypadají, jako by se doopravdy staly. Jaime Hernandez zjevně moc dobře ví, co je to válka gangů, a určitě na vlastní kůži poznal, jak nesmyslné a beznadějné mohou být "teritoriální" spory mezi partičkami mladých (i starých) mexických přistěhovalců. O nich a o frustraci amerických Mexičanů, jimž je tato mentalita cizí - jako jsou Maggie a Hopey či nově vystupující hrdinové Ray D. a Doyle - vypráví příběh nazvaný "Vida Loca: Smrt Speedyho Ortize".

Dále můžete v druhém pokračování série sebraných příběhů Love & Rockets nahlédnout do zákulisí wrestlingových zápasů, pro něž má Jaime Hernandez zvláštní slabost. Čtenář se hned na úvod rozehřeje solidní peckou: čtyřkou akčních příběhů o velké Reně Titanon - stárnoucí, leč stále šarmantní královně ringu a Maggiině nedostižném idolu. Rena se nebojí vzít spravedlnost do vlastních rukou a rozpoutat třeba revoluci v nějaké chudé zemičce sužované diktaturou: je to opravdová dáma s pohnutým osudem, která má i svá tajemství; jedno z nich odhalíte v příběhu "Dům Zuřivých žen".

Celou podařenou sbírku uzavírá snad nejslavnější příběh série Love & Rockets, "Mouchy na stropě", v němž Izzy odjíždí do Mexika a setkává se s ďáblem.

Autor obálkyJaime Hernandez
Formát240 x 195 mm
ISBN978-80-7381-632-2
Jazykčeština
Originální názevThe Girl From H.O.P.P.E.R.S.: A Love and Rockets Book
Počet stran288
PřekladJaroslava Kočová
Typ komiksučernobílý
Vazbav pevných deskách s papírovým přebalem
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Holka z H.O.P.P.E.R.S.: Kniha Love & Rockets

Další tituly ze skupiny: Knihy Love & Rockets

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.