Vše o nákupu

Váš účet

Lajka

BBart
Komiksy
CMX00887
Není skladem
399 Kč
Produkt již není v prodeji
Je to příběh Sputniku 2, příběh lidí, kteří pracovali na jeho vypuštění, ale především příběh prvního obyvatele Země, který se podíval na oběžnou dráhu: toulavé fenky Lajky.

Sputnik 2 byl vypuštěn velice uspěchaně, ba v šibeničním termínu, jen aby se stihlo výročí říjnové revoluce a aby se "vytřel zrak americkým imperialistům". Proto se vědci nemohli dozvědět nic, co by už nevěděli díky prvnímu Sputniku - a proto nebyl čas vyvinout zařízení, s nímž by se Lajka mohla vrátit na Zemi.

V roce 1998 napsal ruský vědec Oleg Gazenko, že vyslání Sputniku za smrt Lajky nestálo: a o tom je celý Abadzisův příběh. O mravních a citových problémech mnoha lidí, kteří na projektu pracovali a kteří vyslali Lajku na smrt. Může se zdát, že v tak kruté době (celý příběh začíná brutální scénou, při níž je konstruktér Koroljov "propuštěn" z gulagu) jsou rozpaky nad obětováním psa odchyceného na ulici k smíchu. Ale právě to vytváří úžasný kontrast téhle knihy a její emocionální působivost. Koneckonců, když se hraje o říše a trůny, vždycky je v banku i nějaký ten naprosto bezvýznamný, titěrný živůteček...

Autor obálkyNick Abadzis, Charles Orr
Formát220 x 155 mm
ISBN978-80-7381-476-2
Jazykčeština
Originální názevLaika
Počet stran208
PřekladRichard Podaný
Typ komiksubarevný
Vazbav pevných deskách s papírovým přebalem
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Lajka

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.