Vše o nákupu

Váš účet

Matka králů

Perseus
Fantasy
001621
Skladem
299 Kč
Tímto novým románem stvořil velmistr sci-fi a fantasy Poul Anderson strhující příběh mocné královny, magie a mistrného umění starodávných národů.
Matka králů, v níž se snoubí prvky a postavy jak historické, tak bájné, je vyprávěním o Gunnhildě, královně anglické a norské, která tak vysoko vyčnívala v desátém století - na sklonku Vikinské éry - že se stala legendární i mýtickou postavou.
Gunnhildu, dceru mocného norského náčelníka, jako sedmileté dítě okouzlila moc čarodějnice, otcovy konkubíny. Jiným způsobem ji okouzlil pohledný, pánovitý Eirik, syn jejich krále. "Nikdy se nevzdám," přísahá Gunnhilda po matčině smrti. "Skrze mne se náš rod povznese k výšinám."
Od otce se naučila, jak mocní využívají slabých. Ale jsou i jiné prostředky jak ovládat, a ty Gunnhilda hledá. Je poslána do učení ke dvojici šamanů, stává se z ní jasnovidka, je znalá bohů, ovládá čarodějnictví. S využitím nově nabytých znalostí se jí podaří provdat se za Eirika. Je předurčena stát se královnou - její čarodějnické umění se úděsně velkolepě doplňuje s Eirikovou silou a průbojností. Leč Eirikovi nepřátelé jsou lstiví a Gunnhilda se bzy musí obejít bez něj a jeho síly. Má-li Gunnhilda dodržet dětský slib, že se nikdy nevzdá, poteče krev jejího rodu a každý ze synů, které Eirikovi porodila, se stane králem.
Tím ovšem její boj nekončí...

Autor obálkyPetr Bauer
Formát165 x 105 mm
ISBN80-86481-54-9
Jazykčeština
Originální názevMother Of Kings
Počet stran704
PřekladMiroslava Polová
Rok vydání2003
Vazbabrožovaná
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Matka králů

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.