Vše o nákupu

Váš účet

Proměnná hvězda

Banshies
Sci-fi
012862
Skladem
302 Kč

Proměnná hvězda vznikla v posmrtné spolupráci. Na začátku bylo jednomu ze spoluautorů sedm let a dokončena byla až sedmnáct let po smrti druhého. Po smrti Heinleinovy vdovy Virginie v roce 2003 objevil jeho archivář a životopisec podrobný námět a poznámky k románu z roku 1955, ke kterému se Mistr už nevrátil. Správce Heinleinovy literární pozůstalosti i jeho agentka usoudili, že román by si zasloužil dopracování a vydání, a shodli se, že jediným logickým autorem, který by dílo mohl dokončit, je Spider Robinson.

Od roku 1982, kdy byl Robinson kritikem z New York Times poprvé nazván novým Robertem Heinleinem, ho s ním spojovaly snad všechny recenze většiny z jeho 32 oceněných románů. Ti dva byli blízcí přátelé. Spider napsal slavnou esej, ve které roznesl na kopytech všechny, kdo znevažovali jeho rádce a učitele, a přidal předmluvu k Heinleinově nedávno objevené první knize z roku 1939 s názvem For Us, the Living.

Bylo to náhodné a šťastné spojení, jako když se dali dohromady McCartney s Lennonem. Máte v rukou něco naprosto unikátního. Chystáte se přečíst si klasický román, jemuž cesta k vám trvala padesát let. Počat byl ve zlaté éře sci-fi jejím prvním Mistrem a dokončen ve věku virtuální reality jedním z jeho nejlepších žáků. Proměnná hvězda je jediný spoluautorský román Roberta A. Heinleina – a věříme, že je na něj stejně pyšný jako Spider Robinson.

Autor obálkyStephan Martiniere
Formát220 x 145 mm
ISBN978-80-86456-51-5
Jazykčeština
Originální názevVariable Star
Počet stran328
PřekladIvana Drábková
Rok vydání2012
Vazbav pevných deskách s papírovým přebalem
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu Proměnná hvězda

Podobné produkty

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.